
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Packaging | Tube |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Elements | 1 |
| Output Current | 1.4 A |
| Number of Circuits | 1 |
| Bandwidth | 220 kHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 days ago) |
| Max Supply Voltage | 44 V |
| Min Supply Voltage | 2.6 V |
| Number of Channels | 1 |
| Slew Rate | 75 mV/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 110 dB |
| Operating Supply Current | 50 µA |
| Input Bias Current | 4 nA |
| Output Current per Channel | 30 mA |
| Gain Bandwidth Product | 220 kHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 100 µV |
| Max Dual Supply Voltage | 22 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1.35 V |
| Voltage Gain | 126.02 dB |
| Number of Amplifiers | 1 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 103 dB |
| Input Voltage Noise Density | 52 nV/sqrt Hz |
| Nominal Gain Bandwidth Product | 200 kHz |
| Schedule B | 8542330000 |
| Amplifier Type | Low Power Amplifiers |
Stock: 166
Distributors
pcbx
Unit Price$4.11047
Ext.Price$4.11047
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.11047 | $4.11047 |
| 10 | $3.15916 | $31.59160 |
| 25 | $2.96318 | $74.07950 |
| 50 | $2.77934 | $138.96700 |
| 100 | $2.66171 | $266.17100 |
| 300 | $2.56020 | $768.06000 |
| 500 | $2.46254 | $1231.27000 |
| 1000 | $2.40090 | $2400.90000 |
